Úroveň udržitelnosti 1
Zdarma WiFi
snídaně v ceně‎

Nick's Homestay

Bezplatné storno Zarezervujte více než 2 dní předem a získejte možnost storna zdarma.

9.7
Nádherný
291 recenzí
Ideální umístění
Vynikající personál
Fantastické čistota

Popis hostelu

Ubud
Ubud je vesnice v Gianyar regency 1 od Denpasaru a opravdu známá díky svému umění a kultuře, která se nachází mezi rýžovými poli a kopci se slavným ricerem ayung a řekou wos. Propagováno jako umělecké a kulturní centrum, rozvinulo velký turistický průmysl. Cestovní ruch na ostrově se rozvíjí po příjezdu Waltera Spiese a etnického Němce narozeného v Rusku, který vyučoval malbu a hudbu a fušoval do tance. Ubud má mnoho turistických destinací, jako je Puri Saren v Puri Ubud, tradiční umělecký trh, opičí les a muzeum umění.

Složení domu:
Tradičně se zdá, že balijský komplex postrádá adekvátní opatření pro spaní, jídlo a koupání v moderní západní kultuře. Všechny budovy v balijském komplexu postrádají zeď; v nejzákladnějším domovním komplexu je jedinou pavilonovou budovou, která je obehnána zdmi, pavilon, kde spí hlava rodiny. Zbytek člena rodiny spí v otevřeném pavilonu. Pavilony jsou často bez stěn, postavené nad nízkým soklem a převýšené hliněnými taškami nebo doškovou střechou, která je podepřena dřevěným nebo bambusovým rámem v závislosti na bohatství majitele. Stěna, pokud je postavena, tvoří pouze zástěnu poskytující soukromí, nikoli nosnou konstrukci. Každá budova v komplexu domu je identifikována s určitým hlavním směrem, tělesným orgánem, barvou a božstvem; v závislosti na jeho umístění.

Když se syn z rodiny ožení, jeho žena se obvykle přestěhuje do jeho areálu, takže areál je často místem pro širší rodiny, z nichž každá má své ubikace, ale jinak sdílí zařízení. Domácí aktivity probíhají venku nebo v pavilonu. V balijském areálu tradičně není žádné koupací zařízení, protože lidé se koupou ve veřejných bazénech.
Centrální nádvoří
Centrální nádvoří (natah), umístěné ve středu, je metaforicky identifikováno s pupkem. Je to v podstatě centrální nádvoří plné hlíny, které je vždy udržováno bez vegetace, kromě několika okrasných květin nebo dekorativních stromů kamboja.[1] Je symbolickým středem domácího mikrokosmu.


Rodinná svatyně
Rodinná svatyně je nejposvátnější oblastí areálu, nachází se v nejpříznivějším severovýchodním (kaja-kangin) rohu balijského domu. Metaforicky se identifikuje s hlavou.[1] Oblast rodinné svatyně je vždy uzavřena v posvátném ohrazení (pamerajan). Uvnitř oblasti rodinné svatyně jsou svatyně zasvěcené různým hinduistickým bohům (např. Surya, Saraswati), přírodním duchům (Sridevi, Ibu Pertiwi) a rodinným předkům.[5] Nejdůležitější svatyně je sanggah kemulan, svatyně obsahující tři oddíly věnované hinduistickým trimurti Brahmy, Višnua a Šivy. Sanggah kemulan je jednoduchá dřevěná stavba podobná domu postavená na sloupech a stojící na sloupu z cihel nebo pískovce. Sanggah kemulan se přirozeně nachází v nejposvátnějším rohu areálu rodinné svatyně, rohu kaja-kangin. V balijském hinduistickém náboženství je Brahma také spojován s mužskými předky domácnosti, zatímco Višnu s ženskými předky. Když se Balijec ožení, měl by postavit jednu z těchto svatyní.[5]} Oblast rodinných svatyní není jediným místem pro svatyně. Další svatyně, např. sanggah pengijeng karang („svatyně chránící dům“) je tradičně umístěna na severozápadní (kaja-kauh) straně areálu domu, na západ od hlavního pavilonu.
Pavilony
Balijské pavilony (bale) lze identifikovat s místnostmi v domech západního stylu: každý pavilon má svou vlastní odlišnou funkci. Balijci klasifikovali pavilony podle počtu sloupků použitých při jejich stavbě. Čtyřsloupový pavilon je známý jako bale sakepat (balijský „čtyřsloupový pavilon“), šestisloupkový je známý jako bale sakenam („šestisloupový pavilon“) a tak dále. Balijci také klasifikovali pavilon podle jeho polohy v areálu: pavilon na východní (kangin) straně areálu je známý jako bale dangin („východní pavilon“) a tak dále.
Nejdůležitější pavilon v balijském domovním areálu je pavilon hlavy domácnosti, známý jako bale daja („severní pavilon“), protože se nachází na severní (kaja) straně areálu domu. Je také známý jako bale meten (balijský „spící pavilon“). Pavilon je hlavní spací místností hlavy domácnosti. Často je jediným uzavřeným nebo zděným pavilonem v areálu domu, a tak slouží i ke skladování rodinných památek. Bale daja je také jediný pavilon se špičatou střechou, ostatní mají valbovou střechu; špičatá střecha je obvykle spojena s posvátnou stavbou a používá se také ve struktuře rodinných svatyní. Bale daja je jediným místem, kde je k dispozici soukromí, a proto může být použit pro novomanžele; během této příležitosti se hlava rodiny může dočasně odstěhovat.
Dalšími pavilony v balijském domovním areálu jsou bale sakepat („čtyřsloupový pavilon“) nebo bale dangin („východní pavilon“), pavilon se čtyřmi sloupky, který se nachází na východní straně areálu domu. Bale sakepat je tradičně vyhrazen pro hlavu ostatních širších rodin žijících v areálu (obvykle bratři) nebo pro pořádání důležitých obřadů (např. svatba nebo pilování zubů).[7] Pavilon pro přijímání hostů, bale tiang sanga ("devítkový pavilon") nebo bale dauh ("západní pavilon"), se nachází na západní (kauh) straně areálu. Bale sakenam („pavilon šesti sloupů“) nebo bale delod („jižní pavilon“) se nachází na jižním (kelodském) konci nádvoří; užitkový pavilon, který tradičně slouží ženám k jejich tkaní.

Utilitární struktury
S nohama a chodidly se ztotožňuje kuchyně (paon), rýžová stodola (lumbung) a někdy i vepřín.
Kuchyně je typicky situována na jižním konci dvora, krb je ztotožněn s pohlavními orgány. Kuchyně je obvykle nejjednodušší stavbou v balijském komplexu. Kuchyně obvykle používá sedlovou střechu, která je relativně jednodušší než stavba valbové střechy.
Lumbung na druhé straně je nejpropracovanější struktura v balijské směsi. Podobně jako v jiných oblastech v Indonésii je lumbung spojen s bohyní rýže Sridevi. Balijský lumbung je v podstatě sklad rýže vyrobený z dřevěné paluby zvednuté vysoko nad zemí na sloupcích, které stojí na základních kamenech spíše než na zděném soklu. Pod skladem rýže je často postavena dřevěná plošina, která ve dne poskytuje stínované pracoviště a v noci spací palubu. Konstrukce střechy lumbung se liší místo od místa; pro většinu jižních Balijců používá doškovou střechu ve tvaru trupu se štíty ve tvaru podkovy pro jejich lumbung. Tato výrazná lumbung střecha byla replikována pro mnoho bungalovových resortů na Bali.[8]
Domovní brány
Domovní brána (lawang) – vstup do areálu – je ideálně umístěna na nejnepříznivější straně areálu, obvykle v západní stěně směrem k jižnímu konci (kauh-kelod). Ztotožňuje se s řitním otvorem. Někdy je tento vchod lemován svatyněmi brány (apit lawang). Přímo za otvorem je postavena malá stínící stěna (aling-aling), která stíní interiér a zabraňuje zlým duchům ve vstupu do areálu domu. Tyto domovní brány mohou být zkonstruovány s jednoduchým alang-alang travnatým doškem nebo silně zdobené, stupeň propracování odráží ekonomický status majitele domu.
Hierarchie domu
Balijský hinduismus je silně ovlivněn kastovým systémem a hodnostmi; to zase ovlivnilo balijskou domácí architekturu. V balijské společnosti existují čtyři divize: tři vznešené kasty (souhrnně nazývané triwangsa) a obyčejný člověk (shudra). Triwangsa se dělí na královské rodiny a válečníky (satriya), kněze (bráhmana) a obchodníky (wesia).[9]
Kasta obyčejných lidí má nárok na nejzákladnější typ domovního komplexu: pekarangan („ohrada“). Pekarangan obsahuje všechny základní komponenty: spací pavilon (bale meten nebo daja), ostatní pavilony pro všední aktivity, rýžovnu a kuchyni; všechny jsou uspořádány kolem otevřeného nádvoří (natah). Rodinná svatyně je vždy umístěna v nejpříznivějším rohu na severovýchodě (kaja-kangin).[9]
Obytný soubor ušlechtilejší kasty triwangsa je postaven na stejném principu jako obyčejný člověk, ale se složitějšími proporcemi a výzdobou. Nejjednodušším typem je jero, které je svým jediným nádvořím velmi podobné pekaranganu, i když je propracovanější. Hlavní rozdíl mezi kastou triwangsa a obyčejným člověkem je v tom, že triwangsa má dovoleno postavit balík gede („velký pavilon“), velký pavilon podepřený 12 sloupy a používaný pro pohoštění hostů[1] nebo pro důležité rodinné rituály. průchod.[10] Dalším typem pavilonu povoleným pro tuto kastu je bale dwaja („standardní/vlajkový pavilon“), tradičně vyhrazený členům kasty satriya; a bale lembu-gajah („pavilon krávy-slon“) tradičně vyhrazený pro hinduistického nebo buddhistického kněze. Dalším balíčkem povoleným pro tuto kastu je bale bengong („pavilon rozjímání“), pavilon zábavy používaný k odpočinku nebo povídání.
Brahman, který se stane knězem (pedanda), má nárok na větší sídlo, zvané griya. Podobně mají královské rodiny nárok na puri („palác“). Jak griya, tak puri se skládají z několika nádvoří namísto jednoho nádvoří. Tyto četné dvory, podobně obklopené pavilony, vytvářejí vlastní členění v rámci rozsáhlého domu. Každé pododdělení má stejnou důležitost, a tak pododdělení nacházející se ve směru kaja-kangin je vždy nejpříznivější tam, kde se obvykle nacházejí nejdůležitější z rodinných svatyní. V královském paláci odpovídá každý areál nádvoří specifickému použití souvisejícímu s královskými povinnostmi. Navzdory složitosti griya nebo puri zůstává prostorová orientace a princip hierarchické organizace stejný: kaja-kangin je vždy nejpříznivějším rohem. V zásadě jsou důsledná prostorová orientace a hierarchie tradičních balijských domů, ať už se jedná o ty nejhonosnější nebo nejskromnější, harmonicky propojeny[4].

Nick's Homestay
Nick's Homestay je klidná oáza v srdci rušného Ubudu, pouhých 5 minut chůze od Monkey Forest a 15 minut chůze od centra Ubud nebo tradičního trhu Ubud, restaurace a nákupního centra

Ideální pobyt s balijským rodinným komplexem v srdci Ubudu. Design homestay v domech svatého kněze Balinesse. Prosím, pociťte svůj pobyt s balijskou rodinou a buďte jejich součástí. Naše rodina vítá hosty z celého světa. Těšíme se, že se v Ubudu budete cítit jako doma a že s námi budete sdílet naši kulturu.
Poté, co se budete hýčkat v jednom ze svých pokojů, můžete pokračovat v každodenní procházce do oblasti Ubud. Nicks Pension nebo Nick Hidden Cottages mají přístup do bazénu bez dalších poplatků.
Jednoduché a atraktivní jsou dvě slova, která téměř dokonale popisují pokoje hotelu Nick's Homestay na Bali. Je to proto, že v tomto hotelu si budete moci vybrat z několika jednoduchých, ale pohodlných pokojů. Pokoje jsou rozděleny na jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje, kuřácké pokoje a nekuřácké pokoje. Určitě osloví cestovatele všeho druhu. K tomu se přidává krásná výzdoba interiéru místnosti. Spolu s některými z nejvybavenějších zařízení naplňují pokoje dostatečným komfortem.

Informace o pokoji
Máme 11 pohodlných pokojů, každý s teplou vodou, pro hosty je k dispozici stropní ventilátor a stinná terasa, kde si každé ráno můžete vychutnat naši bezplatnou snídani a čaj. Doufáme, že se vám bude líbit i naše bujná zahrada a spousta nádherných zpěvných ptáků.
Máme 2 typy pokojů:
1. Standardní pokoj máme 5 pokojů
Skládá se z výběru 1 manželské postele
Standardní pokoj s vlastní koupelnou a ventilátorem. Pokoj Standard se nachází na zemi a nabízí krásnou zelenou zahradu a pobyt v jednom z balijských domů. Mezi další funkce patří toaletní stolek, šatní skříň a bezplatný ranní čaj každý den.
2. Pokoj Superior máme 6 pokojů.
Skládá se na výběr 1 dvoulůžko ( 2 pokoje ) nebo oddělené lůžko ( 2 pokoje ) nebo trojlůžko ( dvoulůžko a jedno lůžko ) také 2 pokoje. Dovnitř se vejde i extra matrace.
Pokoj typu Superior s vlastní koupelnou, vanou, ventilátorem a klimatizací. Pokoj Superior se nachází v přízemí nebo v nejvyšším patře a má soukromý balkon a nabízí krásný výhled do zelené zahrady. Mezi další funkce patří toaletní stolek, šatní skříň a dva bezplatné ranní čaje každý den.
Cena našeho pokoje:
• Standardní ventilátor na 270 000 rupií
• Vynikající AC při 400 000 rupií
• Superior Triple za 450 000 rupií
• Extra matrace za 100 000 rupií
Všechny ceny zahrnují snídani ve výši 21 % vládního a servisního poplatku
Vyzvednutí na letišti za 375 000 rupií


Umístění
Nachází se na adrese Jalan Hanoman č. 57 Ubud, pouhých 5 minut chůze do opičího lesa a 15 minut do centra Ubudu.
Nick's Homestay Hotel, Bali se nachází v jedné z nejvyhledávanějších oblastí Bali. Nachází se v Padang Tegal Kelod v krásném městě Ubud. Toto je jedno místo, odkud můžete zažít Bali v celé své kráse. Můžete si užít dovolenou bez její komercializace, shonu a rozruchu. Tady vás totiž bude provázet docela malebné a klidné prostředí. Mezi zajímavá místa v okolí patří opičí les, botanická zahrada, muzeum Puri Lukisan, nákupní pasáže, pláže a tak dále. Nick's Homestay Hotel na Bali vám tedy jistě zpřístupní jedinečný zážitek. V okolí hotelu je také pravidelná doprava, takže vaše výlety po Ubudu jsou ještě jednodušší.

Vybavení.
Pokoj s teplou a studenou sprchou
Stropní větrák
Klimatizace v pokoji Superior
Bezplatné koupání v okolí v Nick's Pension nebo Nick's Hidden Cottages
Denní ranní čaj
Turistická přepážka.
24 hodin lékař v pohotovosti.
Prádelna
Masážní servis
Půjčovna tlačných / motorových kol.
Transfer z letiště
Kyvadlový autobus


Pojďme strávit vaši dovolenou nezapomenutelnou, s našimi turistickými informacemi s jejich každodenními aktivitami, jako je například:
* Denní program výletů (soukromý / sdílení)
* Cyklistický výlet z kopce.
* Sunrise Trekking na Mountt Batur
* Rafting na divoké vodě na řece Ayung / řece Telagawaja
* Denní výkon v oblastech Ubudu.

* Kurz vaření v nějaké restauraci v Ubudu.
* A mnoho dalších věcí, které můžete dělat, zůstanete s námi.

V případě jakýchkoli dotazů, informací nebo speciální nabídky pomoci nás neváhejte kontaktovat (Auto-translated from original language)

Recenze a hodnocení

9.7
Nádherný
291 recenzí
 • Zabezpečení
  10
 • Umístění
  10
 • Zaměstnanci
  10
 • atmosféra
  9.6
 • Čistota
  9.1
 • Hodnota za peníze
  9.8
 • Zařízení
  9.3

Zjistit dostupnost

Datum příjezdu
Datum odjezdu
Hosté

Úroveň udržitelnosti 1

Tato ubytovna začala zavádět postupy, které vedou k pozitivnímu sociálnímu a environmentálnímu dopadu, a pochopily základy Schodiště k udržitelnosti.
Zjistěte víc

Umístění

Nejnovější recenze

10
Nádherný
31. 10. 2023
Loved this spot — great location off a busy street in the middle of Ubud, but very quiet. Very cool to stay in a traditional home complex, felt like an oasis with lovely plants and a sweet little pool to cool off. Not very social, but the staff is very friendly and helpful.
zobrazit více
Žena, 25-30
10
Nádherný
28. 10. 2023
absolutely beautiful property. Felt like living in a temple, surrounded by beautiful chirping birds and a cool little koi pond. The prettiest fountain pool and the staff were very kind. Would recommend to anyone staying in the area especially for such a reasonable price
zobrazit více
Pár, 25-30
9.4
Nádherný
29. 8. 2023
Absolutely beautiful hotel just a few meters from the busy streets of Ubud but so quiet, safe and tranquil we didn't even bather locking our door. The rooms are simple and set in-between magnificent balinese temples that are well maintained. The kids had a blast feeding the fish in the small pond and swimming in the pool.
zobrazit více
Smíšená skupina, 41+

Zařízení

 • Zdarma

  • snídaně v ceně‎
  • Včetně ložního prádla
  • Parkování zdarma
  • Ručníky v ceně
  • Zdarma WiFi
 • Obecné

  • Parkování pro jízdní kola
  • Air Conditioning
  • Teplé sprchy
  • Parkování
  • Stropní ventilátor
  • Telefony ke kartě
 • Služby

  • Přístup k internetu
  • Prádelní zařízení
  • Transfery z letiště
  • Půjčovna jízdních kol
  • Úschovna zavazadel
  • Faxové služby
  • 24 hodinová recepce
  • Prohlídka/Přepážka
  • Poštovní služby
  • Údržba
  • Pozdní odhlášení
  • Recepce (omezené otevírací hodiny)
 • Jídlo a pití

  • Restaurace
  • Možnost stravy
  • Možnost přípravy čaje & kávy

Ocenění

2010

1, Země Indonesia

Více hostely v Ubud