Samesun Venice Beach

8.2Báječný
(5011)
  • thumbs-up
  • Úroveň udržitelnosti 1
  • Zdarma WiFi
  • Snídaně
  • Zobrazit všech 29 zařízení

O

Nacházíme se přímo na světoznámé Venice Beach Boardwalk a poblíž LAX, jsme tím nejlepším a nejpohodlnějším místem pro objevování pláží LA i mimo něj. Mnohé z našich kolejí a privátů mají úplný nebo částečný výhled na oceán a můžete také jen vyjít ze dveří a být na pláži za 30 sekund. Poté, co jste měli den opalování, koupání nebo jen sledování lidí, přijďte si popovídat do našeho nově zrekonstruovaného salonku, abyste si vyměnili příběhy nebo si jen odpočinuli. Náš přátelský a místní personál vám poradí, jaké jsou nejlepší šťastné hodiny a oblíbená místa v Benátkách, nebo vás připraví na lekci surfování nebo výlet. Pokud si potřebujete odpočinout od slunce a písku, jsme obklopeni místy, kde se dá nakupovat, jíst a odpočívat, a jsme jen krátkou jízdou na kole nebo pěšky od většiny míst, které znáte z filmů, včetně Muscle Beach, slavný benátský skate park a molo Santa Monica. Tak si vezměte kolo, nastupte nebo zamávejte a přijeďte si odpočinout s námi do Kalifornie! (Auto-translated from original language)

Domovní řád

t_ Politiky

Datum příjezdu

15:00 - 23:00

Datum odjezdu

do 11:00

t_ Politiky

Daně nejsou zahrnuty

Zařízení

snídaně v ceně‎
Včetně ložního prádla
Zdarma mapy měst
Ručníky v ceně
Zdarma WiFi
Šatní skříňky
Přístup klíčovou kartou
Společenská místnost

Recenze

Bydlel v Apr 2024
10
T
tbm-6812
Female, 25-30, Canada
this place is a great stay in Venice beach! Though its worth noting its directly above a nightclub so that may disrupt your sleep before 2am on weekends
Bydlel v Mar 2024
10
C
caiocarrarasabbadin4573
Male, 18-24, Brazil
I loved my stay here. The staff was very friendly and helpful. Met some great people, and the atmosphere at the hostel was much better when compared to the Hollywood one. I got the 4 person bedroom and it was so nice to have a bathroom with a shower in the room. There is a club under the hostel that is great for partying, the location is perfect right by the skate park and muscle beach. It is obviously also close to Santa Monica and there are many bars nearby. Loved there.
Bydlel v Mar 2024
8.9
A
Anonymous
Female, 25-30, USA
We were a group of four staying in a four-bed room with a private bathroom. It was a perfect budget spot to rest for the evening. The hostel is right on the water, though our room was not one with a view. The sheets smelled great and the breakfast was decent. There is no parking, but you can park on the street within a 10 minute walk. We appreciated key card entrance to the hostel for security. We stayed Sunday-Wednesday and had no noise issues, though the walls in the hostel are a bit thin.

Umístění

25 Windward Ave, Venice Beach, Los Angeles, USA
22.4km z vašeho města
map
speech

Hostelworld říká

This is Venice Beach, guys! So you are going to need somewhere suitably eclectic and energetic to stay if you are going to experience it right. This is that place. Sitting right on the boardwalk, the view over the Pacific Ocean in front is, frankly, to die for. What?s more, nightly activities make it easy to meet new people ? perfect for solo travellers. You can arrange trips to all the attractions around LA, like Universal Studios and Disneyland, from the desk.