Hostelworld.com

Group Booking Terms and Conditions

Because you are making a Group Booking, there are additional Terms and Conditions that apply. Please read them and click 'I Accept' below to continue with your booking

General Group Booking Terms

By making a group reservation through Hostelworld.com you agree to the following terms and conditions as set by Hostelworld.com and as set by the hostel in question.

 • In order to make a group reservation on Hostelworld.com it is necessary to pay a deposit. The balance is due directly to the hostel according to their payment conditions.
 • The booking deposit is non-refundable.
 • Please note that any cancellations must be notified directly to the hostel at least 24 hours in advance of your scheduled arrival date, unless otherwise stated in the hostel's conditions.
 • Hostelworld.com are not responsible for changes or amendments to your reservation once it has been processed. All correspondence with regard to changes to your booking need to be dealt with directly with the hostel.
 • Cancellations for reservations must be made directly with the hostel and must conform with the individual hostels cancellation policy (see below)
 • It is your responsibility to pay the balance of your accommodation cost to the hostel in accordance with their payment conditions (see below). Failure to do so may result in your reservation being cancelled by the hostel.
 • Individual hostels may have special booking conditions relating to group stays, please read the hostel booking conditions carefully before making your reservation.

Hostel Specific Terms & Conditions

The remainder of the amount due will be charged to your credit card ???? Should numbers or room selection change, the per person deposit times the number of people who actually travelled will be deducted from the total accommodation charge levvied by the hostel.

The following group types are not accepted by this hostel: Holiday with Friends, Junior / Primary School, High / Secondary School, College / University, Business Trip, Stag/Hen/Bachelor Party, Sports Group, Cultural Group If you have misrepresented the type of group you are booking for, your booking may be cancelled by the hostel."

Any cancellations resulting from agreement to these terms and conditions under false pretences will result in loss of deposit.

Prosím zaškrtněte políčko, pokud jste si přečetli a rozumíte našim smluvním podmínkám.
Abychom vám mohli potvrdit rezervaci, musíte přijmout naše smluvní podmínky.
1/15
Zarezervujte více než 2 dní předem a získejte možnost storna zdarma.
8.1

Báječný

8 recenzí
 • Ideální umístění
 • Úžasný personál
 • Vynikající čistota
Číst všechny recenze

Popis hostelu

Skutečný backpackers hostel vlastní a provozuje úžasný vietnamský chlap, takže jsem hodil na mé mysu a vytvořil hostel jako žádný jiný a víte, že jsme to správně! Proč se ptáte jen 5 dolarů? „Vypadá to tak dobře, musí se chytit. Existují skryté náklady? ' Ani náhodou! .... jsi batohem, že? Jste na správném rozpočtu? Tak jsme se obstarat cenu, aby vaše potřeby!

Jakmile jste tady ... Prostě nebudete chtít odejít!

Nejlepší věci o Phong Nha Central Hostel jsou super přátelský a ochotný personál, pohodlné postele, internet zdarma, snídaně a nejvíce ze všech hodin zdarma pivo máme také bar a restaurace. kde byste mohli začít noční setkání a navazovat nové přátele. Jakmile jste tady, budete to cítit jako svůj domov.

Pravidla a podmínky:

Storno: 1 den před příjezdem bez poplatku
Příjezd od 12h30
Odhlášení před 12h (nn)
Platba při příjezdu: Pouze v hotovosti
Včetně daně
Včetně snídaně
Recepce pracovní doba 24 hodin Zobrazit domovní řád

Zjistit dostupnost

Zařízení

Obecné
 • Parkování
 • Parkování pro jízdní kola
Jídlo a pití
 • Možnost stravy


×